Mobil 0

Gboard, Android`e Geldi

Google tarafından geliştirilen gelişmiş mobil klavye uygulaması daha öne iOS için yayınlanmıştı. Google`ın kendi mobil işletim sistemi olan Android`e bu uygulamayı getirmemesi ise şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Uzun zamandır Gboard`ın Android için yayınlanmasını bekleyen kullanıcılar ise klavyeyi artık kullanabiliyorlar.

 

Geçtiğimiz haftalarda Gboard`ı Android içinde yayınlayacağını açıklayan Google, gerekli geliştirmeleri yaparak eski Google Keyboard uygulamasını güncelledi ve Gboard adıyla yayınladı.

Türkiye`de de yayınlanan Gboard, 100 dilde hizmet verirken, farklı tema desteği ve çok zengin emoji ve Gif listesi yer alıyor. Bunların kullanılabilmesi için ise uygulama geliştiricisinin Gboard kalvyesindeki emoji ve Gifleri, uygulamaya entegre etmiş olması gerekiyor.  Gboard`ın Android için yayınlanmasının ardından, uygulama geliştiricilerinin kısa süre içinde bu entegrasyonu sağlaması bekleniyor.

Google`ın gelişmiş klavye uygulaması Gboard, aynı zamanda parmak kaydırarak yazı yazma özelliğine de sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcılar normal klavyeden daha kolay ve partik şekilde kullanabiliyorlar.

Gboard uygulamasının en önemliği özelliklerinden biri ise sol üst köşesindeki G simgesine basan kullanıcının uygulamadan ayrılmadan klavye uygulamasından Google üzerinden arama yapabilmesi ve bu sonuçları sohbet üzerinden paylaşabilmesi olarak görülüyor.  Eğer cihazınıza henüz güncelleme gelmediyse uygulama mağazasından kendiniz de güncellemeyi yapabilirsiniz.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir