Android Wear 2.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Google, 2016 Mayıs ayında düzenlenen I/O 2016 etkinliğinde bağımsız uygulama ve küçük klavye desteği olacağını belirttiği Android Wear 2.0`ı duyurmuştu. Sonbaharda yayınlanması beklenen Android Wear 2.0, geliştirici önizleme sürümünde bulunan bazı hatalar nedeniyle 2017 yılına ertelenmişti.

Geliştiricilerine gönderdiği emailde Google, Android Wear 2.0`ın Şubat ayı başında yayınlanacağını belirtti. Aynı zamanda yeni özelliklerin kullanılabilmesi için geliştiricilerden uygulamaların güncellenmesi istendi.

Android Wear ürün geliştirme müdürü Jeff Chang, 2017 ilk çeyreğinde Google`ın Android Wear 2.0 ile çalışacak iki yeni akıllı saat tanıtacağını ve bunların yen işletim sistemi yer alacak ilk saatler olacağını söylemişti.

Android Wear 2.0, kullanım kolaylığına öncelik veren ve uygulamalarla çok daha iyi entegrasyon sağlaması ile dikkat çekerken, saat arayüzünde diğer uygulamaların bildirimleri görme imkanı sağlıyor.

Wear 2.0 ile akıllı cevaplar, el yazısı ve küçük klavye sayesinde yazı yazmak kolaylaşacak ve pek çok ciddi performans iyileştirmesi bulunacak.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply