Apple Yeni Kablosuz Klavyesini Tanıttı

Apple, WWDC 2017`de yeni kablosuz ve sayısal tuş takımlı Magic Keyboard ürününü tanıttı. Apple tarafından yeni tanıtılan Magic Keyboard, hızlı kaydırma özelliği ile belgeler içinde gezinmeyi daha kolay hale getiriyor. Ayrıca yeni tam boy ok tuşları sayesinde oyun oynamakta daha eğlenceli hale geliyor.  Tuşlar arasında daha rahat gezinmeyi sağlayan yeni tasarımı ve sade görüntüsüyle kullananlara daha rahat bir yazma deneyimi vaad ediyor.

Apple`ın ilk kablosuz sayısal tuş takımlı klavyesi olan Magic Keyboard böylece iMac kullanıcılarının en önemli eksikliğini de gidermiş görünüyor. Kullanıcılar açısından bu sayısal tuş takımı özellikle elektronik tablo ve finans uygulamalarında daha kolay bir kullanım sağlıyor. Klavye`de bulunan şarj edilebilir pil ise bir aydan fazla şarj ömrü sunuyor. Lightning aracılığıyla şarj olan klavyenin kablosuz bağlantısı ise Bluetooth ile gerçekleşecek.

Türkçe Q ve Türkçe F seçenekleriyle satışa çıkacak olan Apple`ın yeni klavyesi ülkemizde 599 TL`den satışa çıkmış durumda. Bir klavye için oldukça pahalı görünen bu fiyat ile Apple`ın yakalayacağı satış rakamları şimdiden merak konusu oldu.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply